vlajkaEU

logoLeader

prv2

banner-mas
Místní akční skupina Třešťsko, o.p.s. aktivně spolupracuje na realizaci projektu "MAS
jako nástroj spolupráce obcí pro efektivní chod úřadů", reg. č.
CZ.1.04/4.1.00/B6.00043. Tento projekt je spolufinancován Evropským
sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

MAS Třešťsko na Facebooku

irop

Aktuality 2011

Silvestrovský výstup na Javořici

22. 12. 2011

Tak jako již tradičně každý rok proběhne 31. 12. 2011 již 14. ročník silvestrovského výstupu na Javořici. 

Jsou naplánovány tři trasy: hlavní trasa Studená – Javořice a zpět (15 km), Řásná – Javořice a zpět (cca 15 km), Mrákotín – Javořice a zpět (cca 10 km) - pěšky, na kole, na lyžích, na koních ...Cíl na vrcholu Javořice mezi 11 a 15 hod. Startovné (na vrcholu Javořice) 10 Kč za Studenský knoflík, 20 Kč dobrovolný příspěvek na akci Novoroční čtyřlístek na podporu aktivit handicapovaných spoluobčanů. Na Javořici čeká na účastníky pohoštění a pamětní knoflík akce. Každý rok se na vrcholu schází více jak dva tisíce lidí, jedná se tedy o meziregionální akci.

 

Silvestrovský výšlap na Špičák

19. 12. 2011

Okrašlovací spolek Jezdovice zve na silvestrovskou procházku na Špičák.  Sraz 31. 12. 2011 v 13:00 hod v Jezdovicích. Buřty a různé nápoje s sebou. Psi a jiná zvířata také. Následující den, na Nový rok, sraz ve stejnou dobu na stejném místě.

 

 

 

Výzva pro žadatele o dotaci

14.12.2011

Zasílejte nám informace o projektech, které připravujete pro rok 2012.

Hledáme zajímavé projekty především pro fiche č. 3 a 6, ve kterých nebyly dosud čerpané žádné finanční prostředky. Doporučujeme, aby projekty byly připravovány a projednány s veřejností a dalšími subjekty, doloženo zápisem z jednání  nebo dohodou o spolupráci a jejich výstupy měly synergický efekt - dopad i do jiných sektorů.

     
 

Rozsvícení vánočního stromu

27. 11. 2011

První adventní neděli dne 27. 11. 2011, po slavnostním projevu starosty města a P. Jiřího Balabána, byla zapálena na adventním věnci první svíce a rozsvítil se vánoční strom a výzdoba města. Na osmimetrové jedli je tento rok nové vánoční osvětlení a výzdobu dále doplňují malé stromečky, které jsou ozdobeny dětmi z Mateřské školy v Třešti. Při zahájení adventu večerem provázely členky DS Karla Čapka a zazpíval pěvecký sbor ZUŠ Třešť.

 

Zasedání MAS a MITR na Q ranchi v Bezděkově

10. 11. 2011

Ve čtvrtek 1. prosince 2011 proběhne na Q  Ranchi v Bezděkově zasedání zakladatelů Místní akční skupiny Třešťsko a valné hromady Mikroregionu Třešťsko. Jednání budou doplněna semináři. 

 

Národní konference VENKOV 2011

27. 10. 2011

Ve dnech 14. - 16. listopadu 2011 se v Sedlčanech a Sedlci-Prčicích uskuteční Národní konference VENKOV 2011, kterou pořádá Celostátní síť pro venkov a Ministerstvo zemědělství ČR, Spolek pro obnovu venkova ČR a Spolek pro obnovu venkova Středočeského kraje.
Hlavní témata jednání a workshopů budou rozdělena na 4 hlavní části:
Workshop A - Rozvoj a ekonomika venkova
Workshop B - Venkov, tradice, rodina
Workshop C - Zemědělství a životní prostředí
Workshop D - Veřejná osobní doprava na venkově

Více informací včetně přihlášky jsou k dispozici na : www.spov.org

 

SZIF podpoří všechny projekty podané v 1. Výzvě 2011

21. 10. 2011

V červnu tohoto roku Místní akční skupina Třešťsko zaregistrovala na RO SZIF Brno 13 žádostí o dotaci k další kontrole.
Po administrativním řízení byly všechny žádosti schváleny k finanční podpoře ze zdrojů Evropské unie. Mezi žadatele o dotaci se tak rozdělí 4 882 713,- Kč.
Přehled vybraných žádostí můžete najít v záložce "Vybrané projekty" na stránkách MAS Třešťsko, o.p.s.

  

 

Pozvánka na Hry bez hranic

11. 10. 2011

DS Jana Lišky, o.s. s finanční podporou Města Třešť, Vás zve na  Hry bez hranic.
Soutěžní klání družstev hasičů z : Brtnice, Hodic, Třešťice, Třeště, zpestřené muzikálovými melodiemi a vystoupením členek skupiny Hebrix. K tanci bude hrát skupina Nouzový volání.
Místo a čas konání: Kulturní dům Třešť, začátek v 19:30 hod. Vstupné 70,- Kč

 

Pozvánka na muzikál Tarsan

pozvnka_na_muzikl_Tarsan
 

MAS se účastnila otevírání jezdeckých stezek

26. 9. 2011

jezdeck_stezkyPro příznivce jezdecké turistiky byla v Kraji Vysočina vyznačena síť jezdeckých stezek o celkové délce 864 km doplněná o služby 150 jezdeckých stanic. Slavnostní otevření stezek proběhlo 21. září 2011 v Hospodářském statku v Bohuslavicích.
Páteřní jezdecké trasy vedou přes celý kraj a navazují na východočeské a jihočeské trasy, které směřují až do sousedního Rakouska. Při putování Vysočinou po značených trasách již nebudou mít jezdci problémy s blouděním či neprostupným terénem, ani s majiteli pozemku, kteří by jim zakázali vstup na svůj pozemek. Jezdecké trasy tak přínáší výhody turistům, koním, jezdeckým stanicím a též zatraktivnění celému regionu. Pro usnadnění orientace na trasách je turistům k dispozici soubor map obsahující vyznačené jezdecké trasy na Vysočině, jejich podrobný popis, kontakty na jezdecké stanice a další služby. Zájemci si je mohou vyžádat na adrese Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo vyzvednout v jezdeckých stanicích.

 

Ztřeštěný den v Třešti

12.9.2011

CIHELNA_A4_1_1530Město Třešť ve spolupráci s Tančírnou Třešť Vás všechny zvou na ztřeštěný den plný ztřeštěného programu.

9:00 megagrilovačka na náměstí v Třešti - ,,přineste své grily" setkání všech, co se nebojí a vytáhnou své grily na náměstí v Třešti za doprovodu kapel JCS Salavice, Tutti. Bude zde krocen třešťský jednorožec, dále hra v obří šipky a taky pohádka o Pnocchiovi Víti Marčíka juniora, a to vše v koloritu stánků s řemesly a rukodělnými produkty

15:30 průvod z náměstí do Cihelny, za doprovodu orchestru Tutti budou návstěvníci zváni do CIHELNY v areálu firmy Strojírny a Podzimek, kde začne v zápětí odpolední program plný nejen loutkových představení (koncert První pražské zvonkohry, Luďa Kovář a loutkáři z Třeště, Divadlo Anpu, Víťa Marčík junior - Eliščiny pohádky, De Facto Mimo Jihlava - O zeleném prasátku, Korromato -Dřevěný cirkus, soutěže pro děti, Divadlo Radka Brzobohatého - představení ,,Tančírna", Tančírna Třešť pod Cihelnou s orchestrem Zatrestband)

vstupné: ráno a přes den na náměstí zdarma; odpoledne děti do 115 cm výšky a ten, kdo vejde do areálu Cihelny s průvodem, má vstup na odpoled.ní program zdarma (ostatní 50,- Kč); na večerní divadelní představení mají zdarma vstup diváci vážící v běžném oblečení a bez zátěže 115 kd (ostatní 250,- Kč)

 

MAS Třešťsko na Země živitelce

29.8.2011

Zeme_zivitelkaVe dnech 26 - 27.8. 2011 jsme prezentovali MAS Treštsko na letošním 38. ročníku výstavy Země živitelka v Českých Budějovicích. V pavilonu R1, který obsadily místní akční skupiny z celé ČR, jsme informovali veřejnost o našich aktivitách na společném stánku s ostatními místními akčními skupinami z kraje Vysočina.
V pavilonech R1, R3 a na okolních volných plochách s označením „Pavilony venkova“ představily svou činnost a přínos k rozvoji života na venkově Místní akční skupiny ČR, Celostátní síť pro venkov, Národní síť Místních akčních skupin ČR, o.s., Spolek pro obnovu venkova ČR a nově Asociace regionálních značek a regionálních produktů. Novinkou letošního ročníku byla účast Národnej sietě rozvoja vidieka SR a Místních akčních skupin SR. Atmosféru v pavilonech R1, R3 a okolních volných plochách návštěvníkům zpříjemnil poutavý program v duchu lidových tradic.

 

Obhajoba projektu mezinárodní spolupráce

17.8.2011

foto_verejna_obhajobaDne 16. 8. 2011 proběhla na Ministerstvu zemědělství ČR veřejná obhajoba projektů mezinárodní spolupráce v opatření IV.2.1.. MAS Třešťsko před devítičlenou komisí obhajovala projekt ,,Serching for the Roots of Europe - International Leader Performing Arts Project" nebo-li ,,Hledání kořenů Evropy - mezinárodní projekt podporující umění".
Do projektu je zapojena Místní akční skupina Třešťsko, Místní akční skupina Mansikka ry z Finska a partneři z řad obcí, amatérských ochotnických herců či finská vzdělávací organizace.
Výstupem z projektu bude realizace kulturních akcí pod názvem Ztřeštěné léto, společné představení v ČR a ve Finsku, vybavení technického zázemí kulturních domů v Třešti a ve Stonařově a propagační CD. 

 

Otevření jezdecké stanice v Řásné

8.8.2011

V obci Řásná proběhne dne 13. 8. 2011 od 13 hodin slavnostní otevření jezdecké stanice JS MARLENKA ŘÁSNÁ, na které jsou zváni všichni, kdo mají rádi koně či turistiku na koních. V rámci programu si můžete prohlédnout nově zrekonstruované stáje, přidat se k diskuzi na téma ,,turistika na koni", poslechnout si zpěvačku Lenku Marešovou nebo country music. K občerstvení bude pro návštěvníky připraven guláš a pivo.

 

Nohejbal v Jezdovicích

29.7.2011

Zúčastněte se 27. srpna 2011 turnaje nohejbalu trojic ve Sportovním areálu v obci Jezdovice. Registrovat se můžete do 24. srpna 2011 na tel. čísle: 605 125 102. Prezentace proběhne od 13.30 do 14 hodin. Na místě konání bude zajištěno občerstvení.

 

Slavnostní otevření parku ve Švábově

18.7.2011

DSC_0473_kPři příležitosti pouťové oslavy ve Švábově byl slavnostně otevřen nově upravený park v prostranství návsi před kaplí, který vznikl za podpory Místní akční skupiny Třešťsko. Starosta obce Švábov pan Evžen Háva a ředitel MAS Josef Křepela za účasti široké veřejnosti a médií slavnostně přestřihli pásku a oslavili tak společně s návštěvníky akce zdárně ukončenou realizaci přípitkem.
Součástí oslav bylo vyřezávání dřevěných soch trojicí autorů jihlavského Daniela Stajskala, který vytvořil sochu Duch stromu, Jindřicha Sádovského z Moravských Budějovic, který je autorem Sovy a Miroslava Hrušky z Olešné, jenž vypracoval sochu Floriána.

 

Festival hudby v Salavicích

4.7.2011

festival_hudby_Salavice_kopieV Salavicích proběhl festival hudby, kterého se zúčastnili návštěvníci nejen z našeho regionu. Na festivalu vystoupilo osm  kapel různého žánrového zaměření. Organizaci včetně občerstvení výborně zajistili dobrovolníci z obce Salavic. Účastníkům přálo pěkné počasí a celá akce se velmi zdařila.

 

Projekt ,,Hledání kořenů Evropy“ předán k zaregistrování

28.6.2011

Již několik měsíců připravovaný projekt s Finskou místní akční skupinou Mansikka ry byl 27. června 2011 zaregistrován na CP SZIF v Praze. Nyní projekt projde administrativní kontrolou a v případě jeho obsahové správnosti bude MAS Třešťsko vyzvána k obhajobě na centrálním odboru. Za předpokladu, že bude spolupráce mezi těmito dvěma místními akčními skupinami vybrána k financování, vznikne projekt v celkové výši 1 471 012,- Kč.
Projekt počítá s podpořením sítě kulturních akcí pod názvem Ztřeštěné léto včetně vytvoření nonverbální divadla, které bude propojovacím článkem území dvou místních akčních skupin – MAS Třešťsko a MAS Mansikka ry, dále počítá s vybavením zázemí kulturních domů a vytvořením propagačního CD.

 

MAS Třešťsko zaregistrovala žádosti o dotaci na RO SZIF

23.6.2011

Místní akční skupina Třešťsko zaregistrovala dne 22. června 2011 na RO SZIF Brno třináct žádostí o dotaci s celkovými náklady 10 172 346,- Kč. Od registrace projektů na příslušném regionálním odboru v Brně je možné začít s realizací projektů. Žadatel však před jejím schválením musí počítat s tím, že žádost může být na základě administrativní kontroly vyřazena.

 

Nová odpočinková místa pro cyklisty

13.6.2011

Peleton pořádaný pod názvem Greenway Regionu Renesance projížděl na počátku června přes území Mikroregionu Třešťsko, konkrténé přes obec Čenkov, kde byla v rámci projektu instalována mapa Třešťska  a mapa cyklotrasy Greenways. Součástí stojanu jsou také dvě odpočinkové lavičky určené cyklistům. Toto odpočinkové místo pokřtila předsedkyně Mikroregionu Třešťsko Ing. Eva Požárová za účasti čtyřicetičtyř cyklistů.

 

Zúčastněte se cyklojízdy po trase Greenway Regionu Renesance

1. 6. 2011

Mikroregion Telčsko pořádá cyklojízdu jako završení projektu ,,Greenway Regionu Renesance“, ve kterém byly doznačeny úseky GWRR a celá trasa byla sjednocena logem GVRR.  Základní peloton projede celou cyklotrasu GWRR a část cyklotrasy Greenways Praha – Vídeň. Peleton bude projíždět i přes území Mikroregionu Třešťsko a jedním z cílů bude obec Čenkov, kde  v rámci projektu instalují mapu Třešťska  a z druhé strany mapu cyklotrasy Greenways. Součástí stojanu budou dvě odpočinkové lavičky určené cyklistům. Pro mapu Třešťska se použije mapa, která vznikla koncem minulého roku jako propagační materiál MITR a MAS Třešťsko.
V případě zájmu zúčastnit se vícedenního peletonu, volejte na číslo: 567 223 235, a nebo se přidejte jen na několik kilometrů trasy.

 
Více článků...